Київ і Будапешт досягли угоди щодо прав угорської меншини — Мадяр
Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що Київ та Будапешт досягли всеосяжної угоди щодо розширення мовних, освітніх, культурних та політичних прав угорської меншини Закарпаття.
Про це він заявив у соцмережі фейсбук.
Досягнення угоди
"За 3 тижні нам вдалося досягти того, чого Віктор Орбан та його команда не змогли за 10 років. Ми досягли всеосяжної угоди з Україною щодо розширення мовних, освітніх, культурних та політичних прав стотисячної угорської меншини", - заявив глава уряду Угорщини.
Мадяр зазначив, що угода стала результатом "кількох тижнів інтенсивних угорсько-українських переговорів на експертному рівні, в яких також брали участь політичні організації та церкви закарпатських угорців".
"Це величезна радість — напередодні Дня національної єдності оголосити, що український уряд зобов’язався найближчим часом імплементувати узгоджені заходи у свою правову систему. Завдяки цьому наші закарпатські співвітчизники матимуть значно ширші освітні, культурні, мовні та політичні права, ніж раніше", - зазначив Мадяр.
Політик зазначив, що зобов’язання України також будуть відображені в її плані дій перед Європейським Союзом. Якщо це станеться, угорський уряд дасть згоду на відкриття першого переговорного кластера щодо вступу України.
Будапешт не підтримує прискореного членства України
Водночас Мадяр наголосив, що й надалі не підтримує прискорені переговори про вступ України до ЄС.
"Якщо Україні вдасться закрити всі 33 переговорні глави протягом 10 або 15 років, наша країна проведе з цього питання юридично зобов’язуючий вирішальний референдум", - додав він.
Редактор
Відповідає за якість і точність матеріалів. До Зараз.Про працювала в львівських та всеукраїнських медіа, де набула досвіду в різних жанрах журналістики.
Коментарі:
comments powered by Disqus