НАТО планує запросити на саміт країни Перської затоки

484     0
НАТО планує запросити на саміт країни Перської затоки
НАТО планує запросити на саміт країни Перської затоки

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) планує запросити представників чотирьох країн Перської затоки на саміт Альянсу, що відбудеться влітку в Анкарі (Туреччина).

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на поінформованих співрозмовників.

Ці країни — Бахрейн, Кувейт, Катар та Об’єднані Арабські Емірати — є членами Стамбульської ініціативи співпраці, партнерства між НАТО та країнами, які не є членами, на ширшому Близькому Сході.

За словами джерел, очікується, що міністрів закордонних справ цих чотирьох країн запросять на зустріч у столиці Туреччини 7-8 липня.

Пресслужба НАТО відмовилася від коментарів.

Співрозмовники розповіли, що ця ініціатива частково зумовлена планом НАТО щодо зміцнення свого так званого південного флангу, зокрема в контексті війни в Ірані.

Зазначається, що саміт складатиметься з однієї основної сесії, обмеженої участі 32 лідерів Альянсу, як і минулого року, і хоча розглядається можливість запрошення лідерів з інших країн, таких як Індо-Тихоокеанський регіон або Україна, вони братимуть участь у супутніх заходах.

За словами джерел, другий рік поспіль саміт планується у надзвичайно скороченому та стислому форматі, щоб врахувати преференції президента США Дональда Трампа.

Союзники також розглядають можливість проведення самітів рідше ніж раз на рік, що було практикою до початку повномасштабного вторгнення в Україну, але, за словами одного з джерел, консенсусу з цього питання наразі немає.

Дмитро Гонтар

Дмитро Гонтар

Заступник головного редактора

Координує роботу редакції та відповідає за оперативність і точність публікацій. Має багаторічний досвід у провідних українських виданнях.

Сторінка для друку

Коментарі:

comments powered by Disqus