3 тисячі «аспірантів» для ухилення від мобілізації: у Запоріжжі судитимуть ректора та спільників
У Запоріжжі судитимуть ректора вишу та вісьмох його спільників за масштабну схему оформлення фіктивного навчання для ухилення від мобілізації.
За даними генпрокурора Руслана Кравченка, протягом двох років учасники схеми незаконно оформили майже 3,5 тисячі чоловіків, із яких близько 3 тисяч отримали відстрочку від мобілізації.
Ліцензійний обсяг набору, за інформацією слідства, був перевищений у 13 разів.
Вартість «послуг» складалася з офіційної оплати навчання — близько 20 тисяч гривень за два семестри — та окремих хабарів: від кількох сотень до понад 260 тисяч гривень з однієї особи.
Загальний прибуток організаторів схеми, за оцінкою правоохоронців, перевищив 50 млн грн.
Схему викрили після масових підозрілих реєстрацій у ЄДЕБО. Ліцензію університету вже анульовано.
Фігурантам інкримінують створення злочинної організації, хабарництво, махінації з документами та перешкоджання діяльності ЗСУ.








Головний редактор
Очолює редакцію та визначає редакційну політику. Понад 18 років у журналістиці, спеціалізується на темах влади та суспільних трансформацій в Україні.
Коментарі:
comments powered by Disqus